KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 4355079
nr 435 5079
Akvarell
'Molins fontän och Jacobs kyrka', Ewald Dahlskog (1894-1950) Sverige troligen 1950, akvarell, motiv: Stockholm, vårgrönska, blå, 47, 5 x 64 cm, osignerad
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 30 oktober 2006
2.300 kr
2.600 kr
2.900 kr
3.100 kr
3.300 kr
3.500 kr